Разрешен Јово Вангеловски од претседател на Врховниот суд

Јавното обвинителство ќе ги преземе предметите од СЈО
September 6, 2019
Заев ќе се види со Трамп и Меланија на Генералното собрание на ОН
September 21, 2019

Разрешен Јово Вангеловски од претседател на Врховниот суд

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Јово Вангеловски денеска на седница на Судскиот совет е разрешен од претседател на Врховниот суд поради несовесно вршење на функцијата.

Вангеловски е разрешен и од претседател и од функцијата судија. Тој има право на жалба.

Покрај него, разрешена е и судијката од Врховниот суд Рахилка Стојковска, како и уште еден судија. Предлогот за разрешување на врховните судии беше поради незаконската постапка околу овозможувањето на Сеад Кочан да се брани од слобода.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.