Катица Јанева работела незаконски, несовесно и нестручно, падна предлог да се разреши

Јанева и од притвор го забиберува новиот Закон за јавно обвинителство
September 4, 2019
Јавното обвинителство ќе ги преземе предметите од СЈО
September 6, 2019

Катица Јанева работела незаконски, несовесно и нестручно, падна предлог да се разреши

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Комисијата за избори и именувања без дискусија и едногласно одлучи да му препорача на Собранието да ја разреши Катица Јанева поради незаконско, нестручно и несовесно раководење со СЈО, изјави Илија Димовски, претседател на собраниската комисија.

Овој предлог го донесоа членовите на Комисијата на седница која беше затворена за јавноста и за многу кратко време, речиси по еден час, рок во кој пратениците прво го разгледаа извештајот, а потоа како што нагласи Димовски едногласно и без дискусија одлучиле да дадат предлог за разрешување на обвинителката.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.