Се апси Катица Јанева и уште три лица

Се приведува Катица Јанева
August 21, 2019
ВО ЖИВО Пресот на Јавното обвинителство за „Рекет“
August 21, 2019

Се апси Катица Јанева и уште три лица

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Блокиранa е улицата во која се наоѓа домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Скопје, која во моментов се приведува.

Таа вчера повеќе од четири часа даваше исказ во обвинителството за гонење криминал и корупција во врска со случајот „Рекет“.

Како што дознава редакцијата ОхридСкај, се приведуваат и други лица на повеќе локации во Скопје.Исто така и синот на Катица Јанева дознаваме дека ќе биде спроведен на распит пред јавниот обвинител Вилма Рускоска.

За денеска во 14 часот во врска со случајот „Рекет“ е најавена прес конференција на Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.