ЈАНЕВА ЗЕМАЛА МЕБЕЛ И ДРУГИ ПОКЛОНИ КАКО НАГРАДА ВО ВРЕДНОСТ ОД 300.000 ЕВРА

ВО ЖИВО Пресот на Јавното обвинителство за „Рекет“
August 21, 2019
СТАРИОТ ДЕЛ НА ОХРИД ЌЕ СЕ ПРОГЛАСИ ВИП ПАРКИНГ ЗОНА, „ВИЗИТАРИТЕ“ ЌЕ СИ ПЛАТАТ ПАРКИНГ
August 26, 2019

ЈАНЕВА ЗЕМАЛА МЕБЕЛ И ДРУГИ ПОКЛОНИ КАКО НАГРАДА ВО ВРЕДНОСТ ОД 300.000 ЕВРА

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Боки 13 и Кичевски со посредување на Јанева се пазареле за да земат 8.000.000 евра ,ќе истакне Јовски.Јанева подлегнала на посредувањето на Боки 13 , при што ја злоупотребила својата службена положба и овластувања, при што прибавила против правна имотна корист во мебел и други поклони во вредност од околу 300.000 евра , додека другите присвоиле над 1.000.000 евра ,ќе истакне Јовевски.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.