Амзоски: На Боки 13 не му плативме 261.853 евра
August 19, 2019
Се апси Катица Јанева и уште три лица
August 21, 2019

Се приведува Катица Јанева

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Блокиранa е улицата во која се наоѓа домот на специјалната јавна обвинителка Катица Јанева во Скопје, која во моментов се приведува.

Таа вчера повеќе од четири часа даваше исказ во обвинителството за гонење криминал и корупција во врска со случајот „Рекет“.

Како што дознаваме, се приведуваат и други лица на повеќе локации во Скопје.

За денеска во 14 часот во врска со случајот „Рекет“ е најавена прес конференција на Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.