ВО ЖИВО Пресот на Јавното обвинителство за „Рекет“

Се апси Катица Јанева и уште три лица
August 21, 2019
ЈАНЕВА ЗЕМАЛА МЕБЕЛ И ДРУГИ ПОКЛОНИ КАКО НАГРАДА ВО ВРЕДНОСТ ОД 300.000 ЕВРА
August 21, 2019

ВО ЖИВО Пресот на Јавното обвинителство за „Рекет“

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Погледнете ја прес конференцијата во врска со предметот во јавноста познат како „Рекет“. Видеото на овој линк

На пресконференцијата присуствуваат Јавниот обвинител на Република Северна Македонија Љубомир Јовески, првиот заменик на републичкиот јавен обвинител Лилјана Спасоска и Основниот јавен обвинител на Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција Вилма Русковска.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.