Орце Камчев со поздрав, Пенисот има еден крај , стапот два краја , додека муабетите немаат крај!

Обвинителката Јосифоска: Ми донесоа да потпишам веќе изготвено мислење за пасошот на Камчев
August 10, 2019
Амзоски: На Боки 13 не му плативме 261.853 евра
August 19, 2019

Орце Камчев со поздрав, Пенисот има еден крај , стапот два краја , додека муабетите немаат крај!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Многу декларативни популистички заложби ,реализација тотална нула! Таткото на нацијата ,в чера во своето обраќање ги искара обвинителите ,денес тие со повратен фит бек кон претседателот Пендаровски , да не се мешал?!!

Додека „мачките“ одмараат во летните одоморлишта , глувците оро си играат! Главниот глушец си одмара на луксузната Јахта на Јадранското Море , придружуван од уште еден политички стаорец,далеку од гората викана РСМ,каде попатно нема ниту намера да се врати,а можеби ќе се врати ,не се знае , во гората наречена РСМ се е возможно?!Тука си се само како гости и ,ако тој си се нарекува Хиена, тој е сосем обичен глуушец ,кој гризи по све ,каде што ќе стигне,дозволено му е ?!

Додека Бики Тредичи одмара во Шутка, воодушевен од ликот и делото на фамилијта на Елена Крлеуша,веднаш српскиот „Курир“ се јави и , ни обзнани ,дека Боки 13 рекетирал за да ѝ врати долг на Јелена Карлеуша?! Има ли граница лудоста??

Сето ова наликува на една голема пародија од типот , „Пенисот има еден крај , стапот два краја , додека муабетите немаат крај“,така овде двајца го јадоа ,Боки Тредичи и Кичевски, сега стапот си го префрлаат еден на друг , додека „мачките“’ и народот им останаа муабетите да си ги прават до бескрај!

Глувците актери , кој ја здувнаа , кој се омрсија , обичниот народ остана да си прави муабети,дека некој ќе одговарал?! За два дена истекува притворот на Боки Тредичи и Кичевски, доколку и нив им определат алтернативни мерки и ги пуштат од Шутка , тогаш останува да си правиме само муабет бескрај ,гладијаторската арена ќе се затвори , народот сит од гледање на борби,празен во џебовите ,ќе чека некоја наредна престава од серијалот Игра на тронови.

Сашо Денеосвски

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.