На потег е државата или ќе расчисти со 80 тајкуни или ќе ја нема ,трета опција не останува.

Заев: Боки 13 изнесува лаги за да си ја зајакне позицијата на моќ, не сум соработувал со него
August 10, 2019
Кој е Жарко за кого Боки 13 кажува на Камчев дека му завршил работа?
August 10, 2019

На потег е државата или ќе расчисти со 80 тајкуни или ќе ја нема ,трета опција не останува.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Новите разговори во комплет ја разоткриваат рољата на Боки13 и Катица Јанева, во режија на Орце Камчев,во новата трагикомедија -„Уништување на Македонија“. Синоќа, во Ореов лад ,славел Кирил Божиновски,се дерел-„Орце за претседател“?! Во новите разговори објавени на каналот Јутјуб , јасно се слуша ,како Катица Јанева разговара со Јордан Камчев,се договара , преговара -„Шминка,шминка“,да имало дејствуја во месец Април?! Очигчледен е фактот , дека покрај со Камчев , Боки 13 посредувал кај Јанева за слобода и на останатите од тајфата на Камчев! Од разговорот ,јасен е факктот,дека покрај тоа што Боки 13 и Јанева , обезбедувале и ослободителни дејствија и за други лица. Исто така ,јасен е фактот ,кога Боки13 му кажува да обезбеди Камчев документи од неговите партнери од Турција, Бугарија, како би му бил вратена патната исправа за стално , што и се случи.Исто така ,повеќе од јасна е невиноста на обвинителката Стефанова, за која Јанева гласно истакнува,дека ја држела под конторла,но и дека Стефанова не може да преземе никакво дејствие без дозвола на Јанева!?

Многу нешта станаа појасни, исто како што постана јасно уште при посетата на Филип Рикер,кој при посетата на РСМ на властите во Македонија,кога Рикер испрати јасна порака до властите,но меѓу другото им врачил сознанија , со кој се посочени 80 имина и презимина ,на лица замешени во нелегални активности ,поврзани со СЈО,јанева и Боки13.Во списочето на Рикер имало и имина од владеечката структура,втор , трет ешалон,дел од нив се звучни имина во СДСМ, но трката по пари ,си го направи своето.

ЈОРСМ,нема што повеќе да калкулира! Пред него сега е поставена само една цел,а таа е’ веднаш и неодложно сите актери во драмолетката „Рекет“,на чело со Катица Јанева ,а и останатите да завршат пред истражните органи,ма кој и да се ,на која сака функција да се’.Само на тој начин ќе владее правото, нема хермфродити да ја парчат државата .

И Бугарија во средината на 90-тите години ги имаше сличните проблеми.Тогаш,Бугарија пред да влезе во НАТО,а и во ЕУ , доби јасна порака , расчистите со „тајкуните“,Вие сте државата и никој не може да биде над државата.Тогаш Бугарија расчисти експресно,како што расчисти и Маџарска, Словенија,Хрватска,Маџарска.Никој не може да биде над државата , државата има механизми мал милион .на потег е државата .

С.Д.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.