Eксклузивно: Постанал ли Орце Камчев сопственик на една национална телевизија и еден пишан неделник во РСМ???

ДЕНЕСОВСКИ: Тешко е денес да си Македонец,секогаш војувале против самиот себе и секогаш губеле!
August 8, 2019
Костадинов: Ова е смислено сценарио, а Мицкоски да каже во какви зделки е со луѓето од снимката
August 8, 2019

Eксклузивно: Постанал ли Орце Камчев сопственик на една национална телевизија и еден пишан неделник во РСМ???

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Деновиве актуелна е кампањата на лиферување лажни вести како и телевизиски прилози, а кои прилози беа насочени кон одредени министри, и Владата на РСМ. Денес осамна ексклузивно видео како Боки 13ка заедно со некогашниот бизнис партнер Орце Камчев, Зоран Милевски Кичевски земаат милион и пол евра од хациендата на Камчев, и тоа беше се најавувано три месеци наназад на една телевизија со национална концесија, чиј сопственик е дебело навлезен во нафтениот бизнис во РСМ, како еден неделник кој се издава во РСМ, од кои неделник дел од вработените години наназад имаат блиски релации со Орце Камчев.

Низ медиумските кругови на големо се вртат муабети дека нафтениот гигант ја продал својата ТВ за пет милиони евра додека неделникот добил 300 илјади евра.

Редакцијата Охридскај се обиде да стапи во контакт со директорот на АВМУ Зоран Трајчески, со цел да дознае дали има промена во сопственичката структура во ТРД кое во сопственост на  нафтениот магнет во РСМ, но директорот Трајчески не одговараше на повиците. И во минатото, тајкуните купуваат портали, телевизии, со цел да створат медиумска поддршка во нивните бизниси.

Охридскај

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.