ДЕНЕСОВСКИ: Тешко е денес да си Македонец,секогаш војувале против самиот себе и секогаш губеле!

Лиле Стефанова за ТВ24: Згрозена сум од снимката, ќе соработувам со истрагата
August 8, 2019
Eксклузивно: Постанал ли Орце Камчев сопственик на една национална телевизија и еден пишан неделник во РСМ???
August 8, 2019

ДЕНЕСОВСКИ: Тешко е денес да си Македонец,секогаш војувале против самиот себе и секогаш губеле!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Денешното видео , кое беше поставено на социјалните мрежи , во кое Боки 13 и Зоран Кичевски ,буквално се снимани како последни морони, каде јасно се гледа де ка се снимани од 8 агли со професионални камери со висока HD резолуција, но и дузина други настани , кој оркестрирано се нарачуваат преку одредени центри на моќ,јасно докажуваат ,дека ние сме далеку од основните цивилизациски определби, а дотоколку повеќе подалеку од европските вредности , каде стремиме да се придружиме!

Македонците , се‘ против сите оние ,кој сакаат малку да ги опаметат, додека со воздишки го прифајќаат , секој оној, кој се повеќе ги враќа назад , оној кој сака глуп народ , оној кој ги враќа назад во Феудално Опшество,и кој перманентно шири национална омраза.Повеќе од тоа , што жална е сликата , онаа дека Македонците во цивилизациски поглед ,останаа на она ниво од пред Илинденското Востание.Она што преставува трагично , преставува оној факт , дека Македонецот не е во војна со било кој од соседите или, накоја моќна држава, туку секогаш војувал ,сам против себе!?Тешко е денес да си Македонец во својата татковина , од причина , што оние усијани националистички главатари,токму тие се најголеми национални издајници , на македонскиот народ и македонската држава.

Додека Никола Груевски и криминалната банда ја сокриваа македонската голгота,покривајќи ја со силниот стриропорен Барок,задскривајќи ја зад плаштод на глупавата Антиквизација,сега остатоците од неговата банда , плаќат на сиот глас,дека некој ја издал македонштината?!Кој тоа ја издал, да не се илинденците , или можеби оние борци од НОБ?Да не се случајно , оние кој во 1991 година ја донесоа независноста?да не се оние кој на гладниот и напатен народ му отворија ментална перилница ,за тоа како сме биле потомци на Александар?!Или, можеби ги издале , валдиците на МПЦ, Реисот од ИВЗ,или тоа се лидерите на партиите ,кој имаа цврст предводник ,Никола Гриевски?!Додека од тајвата на криминалецот Никола Груевски ,никој гладен не починал, никој не останал без своите милиони, хациенди, швалери и швалерки, додека тие се изнаплачкааи наземаја се што стигнаа,некој остатоци на тој режим,сега се обидуваат,да ги величат како национални херои, со сите почести?!

Постанавме чопоративен народ ,кој ги глорифицира криминалците , постанавме народ кој ќе остане без ништо,но доколку останеме да се восхитуваме на криминалците ,и доколку плачиме по нив ,што побргу да се вратат,доколку продолжеме криминалците да ги величаме како Светители,и плачиме по нив ,повеќе од оне роднини што сме ги загубиле, од нас нема да остане НИШТО.

Сашо Денесовски

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.