Прес-конференција на Заев и Рикер (ВО ЖИВО)

Комитетот за надворешни односи во Сенатот на САД го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО
July 25, 2019
Рикер: Времето опозцијата да го задржува Законот за обвинителство мора да заврши
July 26, 2019

Прес-конференција на Заев и Рикер (ВО ЖИВО)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Вршителот на должност помошник државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија, Филип Рикер, кој престојува во работна посета на нашата држава, денеска во Скопје ќе има средби со државниот врв, а ќе разговара и со претставници на опозицијата.

Заедничката прес-конференција со премиерот Зоран Заев е закажана во 10.20 часот.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.