Мицкоски предлага сите обвинители од СЈО да се вратат во матичните обвинителства

АДАПТАЦИЈА НА ТРОТОАРИТЕ ЗА ПОЛЕСЕН ПРИСТАП НА ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ
July 26, 2019
СДСМ ВО ОХРИД АЗДИСАЛА, ВОН ЗАКОНСКИ ПРОЦЕДУРИ ВДОМЕНИ НАД 50 ПАРТИСКИ ПОСЛУШНИЦИ БЛИСКИ ДО ПРВИОТ ЦАРИНИК?!
July 30, 2019

Мицкоски предлага сите обвинители од СЈО да се вратат во матичните обвинителства

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

ВМРО – ДПМНЕ не може да прифати сите обвинители од СЈО да се приклучат на јавното обвинителство за организиран криминал, а Катица Јанева да биде унапредена за две скалила –  во републички јавен обвинител со оглед на тоа што доаѓа од основно јавно овиниелство, тоа би било голема неправда до сите останати обвинители во државата, порача Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО – ДПМНЕ.

– Тоа го нема во ниту еден случај во светот, а е и грубо прекршување на се уште важечкиот закон за СЈО – истакна Мицкоски и предложи сите обвиниели да се вратат во матичните обвинителства,  а да се истражи инволвираноста на Катица Јанева во аферата „Рекет“  и нејзините релаиции со двајцата осомничени кои се во притвор како и на високите функционери од СДСМ.

Според Мицкоски, фузијата што ја предлага СДСМ е атак врз политичките неистомисленици, а амнестија на крииналите на врхушката на СДСМ.

фузија на ресурсите на СЈО и ОЈО

Идејата на Законот за овинтесво и совока корупција донекаде е прифаена забелешкаа на посено одделение продоли ВМРо го пригфати, оединувае на ресурсите на ОЈО – п

атак против политичкие неисоисленици и заштита на зосорницие врхушката на СДС да израоти сопстевно соопштение.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.