Заев: Да не ги нарушиме црвените линии во владеењето на правото

Рикер: Времето опозцијата да го задржува Законот за обвинителство мора да заврши
July 26, 2019
АДАПТАЦИЈА НА ТРОТОАРИТЕ ЗА ПОЛЕСЕН ПРИСТАП НА ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ
July 26, 2019

Заев: Да не ги нарушиме црвените линии во владеењето на правото

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Целта е да бидеме одговорни политичари да покажеме консензус на дебатата, да не се нарушат црените линии во владеењео на правото, јас не посакувам ако до 15 септември не се донесе законот за обвинителството, а тогаш заршува мандатот на шефот на СЈО земјата да биде ставена во непријатна сиуација, порача премиерот Зоран Заев на заедничката прес конференција со Филип Рикер, в.д. помошник државниот секретар на САД за Европа и Евро-Азија.

Тој изрази надеж дека во октомври ќе стигне долгоочекуваната одлука за датум за преговори со ЕУ, а на средбата со Рикер освен за досегашната соработка со САД, како што рече Заев, станало збор и за членството во НАТО и ЕУ, за евроатланските интеграции на земјата како и за новиот закон за јавното обвинителство со кој треба да се регулира идниот статус на СЈО, за кој прмиерот повтори дека се отворени и за соработка со опозицијата.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.