АДАПТАЦИЈА НА ТРОТОАРИТЕ ЗА ПОЛЕСЕН ПРИСТАП НА ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ

Заев: Да не ги нарушиме црвените линии во владеењето на правото
July 26, 2019
Мицкоски предлага сите обвинители од СЈО да се вратат во матичните обвинителства
July 26, 2019

АДАПТАЦИЈА НА ТРОТОАРИТЕ ЗА ПОЛЕСЕН ПРИСТАП НА ЛИЦАТА СО ИНВАЛИДИТЕТ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Општина Охрид во соработка со Јавното претпријатие „Градски горобишта“, започна градежни активности за адаптација на тротоарите со цел да им се олесни движењето на лицата со инвалидитет. Денеска, активностите се одвиваа на тротоарите што се наоѓаат на пресекот на улиците „Партизанска“ и „Јане Сандански“.

Предвидено е во наредниот период да се продолжи со адаптацијата, најпрвин да се опфатат по фреквентните улици, а подоцна и другите.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.