Средба на Димитров со Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија

Мицкоски и на Хан му кажал дека ќе седне со Заев само ако има датум за предвремени избори
July 25, 2019
Комитетот за надворешни односи во Сенатот на САД го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО
July 25, 2019

Средба на Димитров со Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Министерот за надворешни работи на Република Северна Македонија, Никола Димитров, утре (петок, 26 јули 2019 година), ќе го прими в.д. помошникот државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија, Филип Рикер, кој претстојува во работна посета на нашата држава.

Се очекува министерот Димитров и високиот претставник на Стејт Департментот да разговараат за развојот на билатерални односи и за натамошно интензивирање на политичкиот дијалог и на партнерските односи, како и за поддршката од САД за евро-атлантските интеграции на Република Северна Македонија, а ќе бидат разменети и мислења за состојбите во регионот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.