Прес-конференција на Заев и Хан (ВО ЖИВО)

(ГАЛЕРИЈА) КОЈ Е ДИМЧЕ ГРУНЕЦ, КОЈ ГО ЛАЖЕЛ БИЗНИСМЕНОТ ЗОРАН АЗМАНОВ??
July 24, 2019
Мицкоски и на Хан му кажал дека ќе седне со Заев само ако има датум за предвремени избори
July 25, 2019

Прес-конференција на Заев и Хан (ВО ЖИВО)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Комесарот за европска соседска политика и преговори за проширување на Европската Унија, Јоханес Хан, денеска е во посета на Македонија. Тој ќе се сретне со државниот и политички врв во земјава.

За во 9.15 часот е закажана и заедничката прес-конференција со премиерот Зоран Заев.

Неа можете да ја проследите во живо во видеото во продолжение.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.