Комитетот за надворешни односи во Сенатот на САД го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО

Средба на Димитров со Рикер, в.д. помошник државен секретар на САД за Европа и Евро-Азија
July 25, 2019
Прес-конференција на Заев и Рикер (ВО ЖИВО)
July 26, 2019

Комитетот за надворешни односи во Сенатот на САД го ратификуваше протоколот за членство на Република Северна Македонија во НАТО

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

– Помина ратификацијата за нашето членство во НАТО во Комитетот за надворешни односи во Сенатот на САД. На здравје со Филип Рикер, за идното сојузништво, објави Димитров.

Министерот за надворешни работи, Никола Димитров објави фотографија каде тој заедно со Рикер наздравува со чаша вино за ратификацијата за нашето членство во НАТО во Комитетот за надворешни односи во Сенатот на САД.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.