(ГАЛЕРИЈА) КОЈ Е ДИМЧЕ ГРУНЕЦ, КОЈ ГО ЛАЖЕЛ БИЗНИСМЕНОТ ЗОРАН АЗМАНОВ??

Мицкоски го предложи суспендираниот судија Владимир Панчевски за наследник на Катица Јанева
July 24, 2019
Прес-конференција на Заев и Хан (ВО ЖИВО)
July 25, 2019

(ГАЛЕРИЈА) КОЈ Е ДИМЧЕ ГРУНЕЦ, КОЈ ГО ЛАЖЕЛ БИЗНИСМЕНОТ ЗОРАН АЗМАНОВ??

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Бизнисменот Зоран Азманов во своето вчеаршно интервју за порталот „Инфомакс“,а во врска објавите на порталот „Доказ.МК“, ќе изнесе:

-„Јас се обидов преку мој пријател од доверба Димче Грунец, да ургирам да се повлечат објавените текстови на порталот „ДоказМ.Мк.Од страна ан мојот пријател Димче Грунец, добив одговор ,дека Маријан не сака да ги повлече објавените текстови,од причина што тоа не го дозволувал Александар Кирацовски…..“

-Денес бизнисменот Зоран Азманов, Јавно му се извини на Александар Кирацовски и побарал да биде повлечен Лажното обвинување ,кое го дал за порталот “Инфомакс“.

Кирацовски го прифати извинувањето од страна на бизнисменот Зоран Азманов,истакнувајќи :

-Демократија Да,Анархија од лаги и измислици НЕ!

КОЈ Е ДИМЧЕ ГРУНЕЦ ,КОЈ ГО НАСЕДНАЛ ЗОРАН АЗМАНОВ?!

Наводниот посредник , помеѓу бизнисменот Зоран Азманов и сосптвеникот на информативниот портал „ДокаМ.Мк“,Маријан Стаменскоски е добро познат , како на охридската јавност, така и на макеоднската но и светското поддземје. Димче Грунчески,алисај Димче Грунец жител е на град Охрид.Димче Грунец, познат е по неговите блиски бизнис контакти со голем број градежници , но и со одличните бизнис релации со Саша Мијалков, Орце Камчев , Цветан Панделевски,Зоран Милески -Кичевски и други. Димче Грунец преставуваше продолжена рака во сите бизниси на Саша Мијалков, Орце Камчев , Цветан Панделевски,Зоран Милески -Кичевски во изминативе 13 години, каде овие големи „бизнисмени“ вртеа тешки милиони евра ,преку Димче Грунец, но за овој факт , треба подебело да се позанимава ЈОРСМ за гонење на организиран криминал и корупција , како и Финансиската Полиција на РСМ.Муабети во јавноста премногу , како и онаа узречица коај ја пласира во многу прилики Димче Грунец-„Не ми можат ништо , не се толку паметни“??!

Бизнисменот Зоран Азманов,е првиот од сите бизнисмени , кој Јавно проговори и го спомена Димче Грунец?! Тешки милиони врти,а никој не се запрашал од каде потекнуваат истите, не побарале потекло на пари, и ако истиот преставува своевидна Икона на човек кој преферира Луксуз и раскалажен живот?!

Ниту самиот Димче Грунец , не ги криел своите луксузни расходки , од Егзотични летувања на атрактивни Џес-сет дестинации, изнајмување и прошетки со приватни Хилихоптери, ноќни проводи од Колимбија, Мексико, Панама , Тајланд, Монте Карло итн.така од сите свои егзотични патувања, невработениот Димче Грунец , објавувал и соодветни Фото _Галерии на неговиот фејсбук и Истаграм профил.Не изостануваат ниту журките со познатите фаци од Европското , но и светското поддземје , но нели во Македонија , надлежните служби за тоа мрава не ги лази, битно е кој украл Ќебапи?!

-Од Дрга страна , и одземениот пловен објект ,сосптвеност на Зоран Милевски-Кичевски ,го управуваше Димче Грунец и неговиот брат, кој патем на ден 03-07-2019 година ,на порталот „Пазар3“, го огласиле за продажба по цена од 50.000Евра??!!

 

Димче Грунец поседува и ергела од луксузни патнички автомобили, моторцикли, скутери за вода од над 1.000.000 Евра ,и повторно никој од надлежните не се запрашал , од каде толкав луксуз и толкав имот поседува Димче Грунец?!

Во прилог ќе приложиме мала фотогалерија од Димче Грунец ,кој сам ја објавувал на социјални мрежи:

ПРОДОЛЖУВА

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.