Правда: ВМРО-ДПМНЕ предлагаше СЈО да се спои со тоа на Русковска, тогаш таа не им сметаше
July 22, 2019
Кирацовски до Азманов: Ова е светол пример на доблесно извинување
July 24, 2019

Јанева дојде во СЈО

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Специјалната обвинителка во оставка, Катица Јанева, пристига во СЈО, откако во минатиот понеделник поднесе оставка на функцијата која треба да стапи на сила по изборот на новиот обвинител, а во вторникот отвори боледување.

Според информации на Плусинфо, засега нема сознанија дали Јанева ќе даде изјава за медиумите, ни дали веќе се сретнала со својот тим.

Претпладнево Јавното обвинителство ссопшти дека е обезбеден и другиот телефон на Јанева, за кој се тврдеше дека е изгубен. Мобилниот на Јанева е пронајден кај лице коешто изјавило дека му бил даден на подарок.

Јанева се поврзува со случајот „Рекет“ поради што и беше одземен телефонот и даден на вештачење.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.