Јовески: Парите во „Рекет“ се давани во кеш во два наврата, знаеме од кои сметки се

ДОСИЕ: МИЈАЛКОВ И СИНИША АЛЕКСОВСКИ ЈА УНИШТИЈА МАКЕДОНИЈА, ДЕЛ-1-ВИ
July 21, 2019
Пендаровски: „Рекет“ да се реши брзо и до крај, да не се остави ни најмал сомнеж
July 22, 2019

Јовески: Парите во „Рекет“ се давани во кеш во два наврата, знаеме од кои сметки се

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Републичкиот обвинител Љубомир Јовески во интервју за „Независен весник“ вели дека знаат како и од каде се даде 1,5 милиони евра во случајот „Рекет“ каде осомничени се Бојан Јовановски – Боки 13 и Зоран Милески – Зоки Кичеец.

– Парите се дадени во готовина во два наврата. Обвинителството уште во предистражната постапка ги утврди начинот и сметките од кои се обезбедени парите. За да не се наштети на постапката, други детали не би откривал. Но кога ќе бидат создадени услови, јавноста ќе биде запознаена со начинот на извршување на кривичните дела во овој предмет – вели Јовески.

Целото интервју можете да го прочитате ТУКА.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.