Ратификацијата на нашиот протокол за НАТО во итна процедура во Шпанија

Пендаровски: Немам намера да го амнестирам Заев ако направил криминал
July 21, 2019
ДОСИЕ: МИЈАЛКОВ И СИНИША АЛЕКСОВСКИ ЈА УНИШТИЈА МАКЕДОНИЈА, ДЕЛ-1-ВИ
July 21, 2019

Ратификацијата на нашиот протокол за НАТО во итна процедура во Шпанија

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Ратификацијата на проколот за прием на Македонија во НАТО ќе оди по истна постапка во Шпанија.

Веста од македонската влада прва ја објави вицепремиерката и министерка за одбрана, Радмила Шекеринска.

„Gracias España! Ратификацијата на нашиот прием во НАТО во итна процедура! Советот на министри на Шпанија сака да ја види нашата земја што поскоро во НАТО. Лондон, се гледаме на 3-4 декември!“, напиша Шекеринска на социјалните мрежи.

Photo: EPA / STEPHANIE LECOCQ

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.