ВО ОХРИД ЗАПЛЕНЕТИ ЛУКСУЗНИ ВОЗИЛА, ГЛИСЕРИ, МОТОРИ, СКУТЕРИ СОПСТВЕНОСТ НА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕВСКИ

„Бентлито” и „мерцедесот” од „Орка холдинг” никогаш не биле продадени на член на семејството Заеви
July 20, 2019
Пендаровски: Немам намера да го амнестирам Заев ако направил криминал
July 21, 2019

ВО ОХРИД ЗАПЛЕНЕТИ ЛУКСУЗНИ ВОЗИЛА, ГЛИСЕРИ, МОТОРИ, СКУТЕРИ СОПСТВЕНОСТ НА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕВСКИ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Денес , по барање на Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција ,а по издаден налог на Судија на предходна постапка ,кој постапува по Кривичниот Предмет -„Рекет“,во кој се обвинети за сега Боки13 и Зоран Милевски-Кичевски,во Охрид извршено е одземање на подвижни предмети.Имено МВР по добиен налог од Судија на претходна постапка , во Охрид одземало, луксузни Џипови , чија вредност изнесува околу 500.000 евра,мотори -Квадрицикли, брзински мотори, скутери за на Вода и луксузен пловен објект -Глисер-Бомбардер,дознава редакцијата ОхридСкај,сите во сосптвеност на Зоран Милевски-Кичевски или во сопственост на неговите фирми.Вредноста на запленетите подвижни предмети изнесува над 1.000.000 Евра.Она што го дознава редакцијата Охридскај,е тоа дека највероватно Јавното обвинитеслтво за организиран криминал и корупција ,ќе бара замрзнување и оддземање на поголем движен имот ,кој Кичевски го поседува во атрактивни делови во Охрид ,а кој имот се проценува на над 2.000.000 евра.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.