„Бентлито” и „мерцедесот” од „Орка холдинг” никогаш не биле продадени на член на семејството Заеви

Заев го смени бројот и телефоните во кабинетот, ќе брка и вработени
July 20, 2019
ВО ОХРИД ЗАПЛЕНЕТИ ЛУКСУЗНИ ВОЗИЛА, ГЛИСЕРИ, МОТОРИ, СКУТЕРИ СОПСТВЕНОСТ НА ЗОРАН МИЛЕВСКИ-КИЧЕВСКИ
July 21, 2019

„Бентлито” и „мерцедесот” од „Орка холдинг” никогаш не биле продадени на член на семејството Заеви

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.
„Орка холдинг“ ги демантира шпекулациите во дел медиумите дека возилата „бентли“ и „мерцедес“ на оваа компанија биле продадени на член семејството на премиерот Зоран Заев.
– Спомнатите возила беа продадени на друг бизнисмен, а што се случувало понатаму со нив, не е предмет на интерес на „Орка холдинг“ – велат од компанијата.
Шпекулациите во врска со овие две возила се појавија откако скопскиот бизнисмен Владимир Стајиќ беше нападнат од некои медиуми дека дошол до овие возила, а тој јавно изјави дека бил жртва на аферата „Рекет“ и дека е подготвен да сведочи како бил рекетиран.
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.