АГЕНТИТЕ НА УБК-ПЕТРУШЕВСКИ И ГОЦЕВ , ПАДНАА ВО НОВАТА АКЦИЈА НА МВР ЗА СУЗБИВАЊЕ НА ТРГОВИЈА СО НАРКОТИЦИ

Хан на 25 јули во Скопје ќе се сретне со Заев, Пендаровски и со Мицкоски
July 19, 2019
Русковска: Нема ПИ мерка за Катица, предметите на СЈО нема да пропаднат ако има докази
July 20, 2019

АГЕНТИТЕ НА УБК-ПЕТРУШЕВСКИ И ГОЦЕВ , ПАДНАА ВО НОВАТА АКЦИЈА НА МВР ЗА СУЗБИВАЊЕ НА ТРГОВИЈА СО НАРКОТИЦИ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Новокомпонираните припадници на УБК , претерано имале пасија кон Марихуаната!?Како што соопштуваат од МВР ,на ден  17.07.2019 година околу 18.20 часот на ул.„Козле“ во Скопје, полициски службеници извршиле преглед на лицата Владо Петрушевски.(28) и Дино Гоцев(26), двајцата од Скопје, вработени во УБК во 5-та Управа -Следење, кои биле со патничко возило „Опел корса“. При преглед на лицата и возилото била пронајдена и одземена марихуана. Двајцата се приведени во полициска станица и по целосно документирање на случајот со соодветен поднесок известено е ОЈО Скопје. Одделот за внатрешна контрола, криминалистички истраги и професионални стандарди против вработените во УБК поведе постапка за утврдување на дисциплинска одговорност.

Раководството на МВР , во последниве неколку денови , решително тргна кон сузбивање на криминалните активности на своите вработени.Како што дознава редакцијата ОхридСкај , паднал и еден поранешен Началник на СВР Тетово , кај кого според сознанијата на редакцијата било запленет поголем арсенал на огнено оружје.

Спасовцки , решително тргнал да го сузбие криминалот во редовите на МВР.јавна тајан е , дека припадници на МВР постанаа преку ноќ милионери, но секој мора да одоговара пред законите.Како што дознаваме , веќе во МВР отпочната е постапка на проверки на имотните состојби на своите припадници, ќе паднат повеќе глави?!

Охридскај

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.