Наместо лидерска, Заев на прес-конференција (ВО ЖИВО)

БАТАЛЕТЕ ДИВОГРАДБИ И УНЕСКО, НОВА ТУРИСТИЧКА АТРАКЦИЈА ВО ОХРИД. (ФОТО)
July 19, 2019
Хан на 25 јули во Скопје ќе се сретне со Заев, Пендаровски и со Мицкоски
July 19, 2019

Наместо лидерска, Заев на прес-конференција (ВО ЖИВО)

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Премиерот Зоран Заев ја откажа лидерската средба закажана за денеска попладне, на која требаше да седне на маса со Христијан Мицкоски, Али Ахмети и Зијадин Села.

Причината е што лидерот на ВМРО-ДПМНЕ не ја прифати поканата, а од Владата соопштија дека нема да ги прифатат нивните ултиматуми.

Заев ја откажа лидерската и закажа прес-конференција во Владата, која може да ја проследите во живо во продолжение:

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.