Русковска: Заев прв нѐ извести за „рекет“ и праша дали да поднесе кривична

ЕК: Да продолжат истрагите за „бомбите“ и да се најде решение за статусот на СЈО
July 16, 2019
Катица е на боледување
July 18, 2019

Русковска: Заев прв нѐ извести за „рекет“ и праша дали да поднесе кривична

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Премиерот Зоран Заев на вчерашната прес-конференција изјави дека бизнисмени му се пожалиле оти се уценувани и дека тој тоа го пријавил.

По ова, се огласи и шефицата на обвинителството за организиран криминал и корупција, Вилма Русковска, која за „Независен весник“ вели оти всушност Заев е тој кој прв ги известил по неа и по републичкиот обвинител Љубомир Јовески.

– Премиерот усно нè извести мене и јавниот обвинител на РСМ, притоа изразувајќи подготвеност да дојде и да поднесе кривична пријава на записник. Но ние му советувавме сведокот да дојде во Обвинителство и да пријави – вели Русковска за „Независен“.

Целиот текст можете да го прочитате ТУКА.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.