Лидерската средба за Мицкоски е само алиби и театар

Села ќе оди на лидерската што ја свика Заев
July 15, 2019
СЈО крева раце од Катица Јанева: Поединци не го прават СЈО
July 16, 2019

Лидерската средба за Мицкоски е само алиби и театар

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски смета дека лидерската средба која треба да се одржи во петок е „непотребен театар“ затоа што не очекува дека ќе биде отворено вистинското прашање – датум за предвремени парлламентарни избори.

– Заев повикува на лидерска средба, а јас ќе одговорам дека не ја гледам потребата од мое присуство на средба на која ќе се разговара за се, и тоа ќе биде алиби, а нема да се разговара за тоа што денес ѝ е потребно на Република Македонија, датум кога ќе имаме предвремени праламентарни избори – рече Мицоски.

Според опозицискиот лидер средбата би била непотребен театар, бидејќи Заев се плаши од дебакл на изборите, а повтори и дека ставовите на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ се дијаметрално спротивни за Законот за јавно обвинителство, за изборниот закон и за пописот, а тоа се покажало и за време на разговарите во работните групи.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.