Јовески поддржува ветинг: Во судството и во обвинителството треба да останат чесните

Обвинителство: Боки 13 и Кичеец барале 8 милони евра за да помогнат на осомничен, се бара притвор
July 15, 2019
Села ќе оди на лидерската што ја свика Заев
July 15, 2019

Јовески поддржува ветинг: Во судството и во обвинителството треба да останат чесните

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Прашањето за ветин го поддржувам, треба да се подложат на проверка и обвинителството и судството, изјави републичкиот јавен обвинител Љубомир Јовески на новинарско прашање.

– Видовте што се случи со последната одлука за бесправно градење. На таквите судии не им е местото во суд. Поддржувам таков процес, во кој, во рамките на обвинителството и судството ќе останат чесните судиите и обвинителите со интегритет – изјави Јовески.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.