Ел Чека ги кани Села и Касами на протестот на 26 јули

Српски парламентарец тврди: Вучиќ го шпионира разузнавачка група сместена во авто-салон во Скопје
July 13, 2019
РЕК „Битола“ со рекордно производство, најавено решавање на еколошките проблеми
July 13, 2019

Ел Чека ги кани Села и Касами на протестот на 26 јули

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Контроверзниот објавувач на „бомби“, Ел Чека преку соопштение објавено наеден од неговите Фејсбук профили ги повика лидерите на албанските опозициски партии Зијадин Села и Билал Касами да се приклучат на протестот кој пред тоа соопшти дека ќе се одржи на 26 јули пред влада.

Во соопштението се појавува извезен Имер Арифи кој се прикажува како член на организациониот совет на протестите:

„Јас Имер Арифи, како член на организираниот совет на протести, заедно со сите совети што ги создадовме во цела Македонија, ги повикуваме: Зијадин Селес и Билал Касам (Алијанса и Беса), на 26.07.2019 година, во петокот во 14 часот, на протестите во Скопје пред Владата и парламентот.
На секој протест ќе бидеме присутни со своите членови и нема да молчиме, оти  тишината е криминал. Протестите се национални. Редот е на партиите да го поддржат народот. Оние кои не го поддржуваат не се со народот. Секој протест надвор од овој е национална поделба“, стои во соопштението.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.