Шкендија на гости го победи естонскиот шампион во квалификации за ЛШ

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ГЕОРГИЕСКИ ОКОЛУ УНЕСКО, УРБАНИОТ 30 ГОДИШЕН ХАОС ВО ОХРИД
July 9, 2019
Преговарачката структура за ЕУ е стокмена, уште да ги убедиме земјите да дадат зелено светло во откомври
July 10, 2019

Шкендија на гости го победи естонскиот шампион во квалификации за ЛШ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Македонскиот фудбалски шампион Шкендија оствари победа во првиот натпревар од 1. квалификациско коло против естонскиот шампион Номе Калју во Талин со 0:1 (0:0).

Единствениот гол за победа на тетовци беше дело на Агим Ибраими, кој реализираше од пенал во 81 минута од средбата.

Фудбалерите на Ќатип Османи за една недела го играат реваншот и ќе имаат одлична можност да обезбедат пласман во следната рунда натпревари од квалификациите за ЛШ.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.