СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР СПАСИЈА ДВАЈЦА ПАРАГЛАДЕРИСТИ ВО ПЛАНИНСКИОТ МАСИВ ГАЛИЧИЦА

Нема вина на Заев за фамозните разговори, вината е во поединци од кабинет и во УБК
July 9, 2019
Американската амбасадорка Брнз пристигна во земјава
July 9, 2019

СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР СПАСИЈА ДВАЈЦА ПАРАГЛАДЕРИСТИ ВО ПЛАНИНСКИОТ МАСИВ ГАЛИЧИЦА

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Специјалната единица на МВР ,денес спасија двајца параглајдеристи.Се работи за две лица , машко и женско кој според првичните информации се од Украина .Истите при своите летови , паднале на планинскиот масив на Галичица ,на страна на Р.Албанија.МВР веднаш стапило во контакт со алб анската полиција , при што е постигнат договор за интервенција на специјалните сили на МВР со помош на Хиликоптерското одделение на МВР.веднаш се испратени единиците за специјални задачи , кои ги спасиле двајцата параглајдеристи и истите се префрлени веднаш во Специјалната Болница Свети Еразмо во Охрид, дознава ОхридСкај

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.