Нема вина на Заев за фамозните разговори, вината е во поединци од кабинет и во УБК

Мемеди замина од Собрание: Немаше предавство од Заев и Ахмети,туку несериозност
July 9, 2019
СПЕЦИЈАЛЦИТЕ НА МВР СПАСИЈА ДВАЈЦА ПАРАГЛАДЕРИСТИ ВО ПЛАНИНСКИОТ МАСИВ ГАЛИЧИЦА
July 9, 2019

Нема вина на Заев за фамозните разговори, вината е во поединци од кабинет и во УБК

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Откако на интернет се појави аудио снимка од разговори на премиерот Зоран Заев со руски комичари, што предизвика лавина од новинарски реакции во РСМ. Ваквите местенки не се нешто новина ниту претставуваат некоја си сензационална вест!!

Редакцијата ОхридСкај, нема да ги објави разговорите кои се објавени на каналот Youtube. Реадкцијата има став дека премиерот Заев нема вина, вината може исклучиво да се лоцира кај пиар службата, како и кај УБК, со оглед на фактот, дека кабинетот постапува по спој на телефонска врска со државници, по одреден безбедносен протокол, кој е пропишан со посебен акт, и се работи за крипто заштита на разговори на државник, уредени со посебен Акт.

Кој дозволил од кабинетот да дозволи премиерот да добие линија од лажни државници,  нека одговорат надлежните органи. Заев добива линија преку секретарка, и воопшто не е видовит кој е од другата страна на врската…..

Редакција ОхридСкај

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink

Поврзани вести

„Катимерини“: Датум за преговори на ЕУ со Северна Македонија во септември

Сообраќајка на патот Охрид – Свети Наум

Филипче: Наше не е да попуваме, туку да обезбедиме услови за правото на абортус на жената

00:00
00:53
Видео плејер

00:00
01:30
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.