ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ГЕОРГИЕСКИ ОКОЛУ УНЕСКО, УРБАНИОТ 30 ГОДИШЕН ХАОС ВО ОХРИД

Американската амбасадорка Брнз пристигна во земјава
July 9, 2019
Шкендија на гости го победи естонскиот шампион во квалификации за ЛШ
July 9, 2019

ЕКСКЛУЗИВНО ИНТЕРВЈУ СО ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ОХРИД ГЕОРГИЕСКИ ОКОЛУ УНЕСКО, УРБАНИОТ 30 ГОДИШЕН ХАОС ВО ОХРИД

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Денес ,на покана на Градоначалникот на Охрид Г-дин Константин Георгиески, редакцијата ohridsky.com, направи ексклузивно интервју.Без влакна на јазикот , по потрагата на ВИСТИНАТА, конечно читателите ќе ја дознаат правата вистина за сите згоди и незгоди на наталожен проблем веќе 26 години , кој сега се решаваше на самитот на УНЕСКО во Баку -Азербејџан. Отворено ,без било каква цензура  , се разговараше за наталожен проблем, за дивоградбите , како и за тоа кој треба ,а кој дивоградбо не треба да бидат ружени. За прв пат ќе ја дознаете вистината , кој се ингеренциите на Локалната Самоуправа , но кој дивоградби се легализирани , и како тоа се падна на терет на Општина Охрид.Ке дознаете многу нешта, кој се причините ,што денес имаме ваква состојба во урбанистичката свера во Охрид, како тоа владее градежната , но и обичната мафија во Охрид?Кој све институции потфрлиле во своите делувања?Која е вината на јавното Обвинителство, судскиот систем и МВР?За сите нешта , служнете го ексклузивното интервју со градоначалникот на Охрид Константин Георгиески.

Охридскај

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.