СОС БАЛКАНМЕДИА ВО НОВА ГОЛЕМА ДОНАТОРСКА МИСИЈА, ОДИМЕ ПОНАТАКА..

58. БАЛКАНСКИ ФЕСТИВАЛ НА НАРОДНИ ПЕСНИ И ИГРИ
July 6, 2019
РЕКЕТАРСКАТА ДРУЖИНА НА КОКИ ПАДНА НА НАЛУДНИЧАВИОТ САШЕ ИВАНОСКИ
July 6, 2019

СОС БАЛКАНМЕДИА ВО НОВА ГОЛЕМА ДОНАТОРСКА МИСИЈА, ОДИМЕ ПОНАТАКА..

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Нова донаторска акција на Здружението за еднаква застапеност на лица со посебни потреби во медиумите СОС БАЛКАНМЕДИА од Охрид. Како и во изминатите две години  СОС БАЛКАНМЕДИА со помош на своите донатори ,активно работи да овозможи полесен живот на лицата со посебни потреби.

Денес , пред гоелминет христијански празник Иванден, СОС БАЛКАНМЕДИА Охрид,на лицето Анастасија Илиевска од Охрид и донираше ЕЛЕКТРИЧЕН СКУТЕР ЗА ЛИЦА СО ПОСЕБНИ ПОТРЕБИ.

Со оваа донаторска акција , СОС БАЛКАНМЕДИА Охрид и овозможи на Анастасија Илиевска ,да ги задоволува своите основни животни потреби и непречено да се движи низ Охрид и пошироко.

Вредноста на донацијата изнесува 9.000 Евра , истата е обезбедена од страна на СОС БЛАКНАМЕДИА , која изразува посебна благодарност до Фирмата „Руски Транс“ ДОО Охрид и сопствениците Никола и Аце Јованосвски, кој секогаш излегуваат во пресрет на барањата на СОС БЛАКНАМЕДИА.Исто така пшосебна благодарност и до Зоран Денесовски , член на УО на СОС БАЛКАНМЕДИА, кој секогаш не тера што повеќе да вршиме донации кај лицата со посебни потреби.

Одиме понатака да венсуваме радост кај лицата со псоебни потреби.

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.