РЕКЕТАРСКАТА ДРУЖИНА НА КОКИ ПАДНА НА НАЛУДНИЧАВИОТ САШЕ ИВАНОСКИ

СОС БАЛКАНМЕДИА ВО НОВА ГОЛЕМА ДОНАТОРСКА МИСИЈА, ОДИМЕ ПОНАТАКА..
July 6, 2019
РЕКЕТАРСКА САГА Коки се обидел да изнуди пари и од мобилен оператор, ама сега на врат има истрага од ЕУ!
July 6, 2019

РЕКЕТАРСКАТА ДРУЖИНА НА КОКИ ПАДНА НА НАЛУДНИЧАВИОТ САШЕ ИВАНОСКИ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Зошто Македонија на толку мал простор , има премногу поликлинички случаеви? Не е’ воопшто чудно, како што милуваше да говири Петре Шилегов и да запрашува :„Зошто имале толкку несреќно детство“???

Уште во најава новото продолжение на Героски за рекетарската сака на Коки (знам дека е Бојран Јованоски), уште необјавена колуманата на Георвски, прв се јави , првиот од најповиканите рекетари од дружината на Боки 13-ка Саше Иваноски ?!Дечкото веднаш се препознал-Lupus in fabula, нели?!

Но што не е јасно тука ? Што се чудите за овој шарлатан, клеветник, рекетар? Оваа багра нема ништо свето ,затоа сите се здружиле во едно злостроничко здружение , кое го искористи до максимум последниве две години на практицирање на власт на СДСМ.Но , не направија само р’шум во нивните рекетарски походи!Тие уништуваа цели семејства со наместени идиотски објави, со цел да докажат дека , тие се главните во врвот на СДСМ и на нивната проклетничко-злосторничка медиумска петпарашка групировка.

РЕКЕТАР,ЗАШТИТЕН ОД ВРВОТ НА СДСМ И КАЈ ОБВИНИТЕЛИ И КАЈ СУДИИ,ДО КОГА ,ЌЕ ВИДЕМЕ?!

За се што пишува Георски во неговите колумни, каде ликовите имаат соодветни псевдоними-имина, Јас пред 1 година во голем дел ги расклинкав и објавив јавно ,за нивните рекетарски походи.Тогаш, бев ставен на црната партиска листа, сум ширел лажни вести замислете?!

Веднаш по мојата објава за релетарскиот поход на Боки 13-ка во Охрид , и Битола, добив телефонски повик од Саше Иваноски ,оној дебилот од Макетл.Мк ,кој од мене побара 5.000 евра , или во спротивно ќе објавел …….невистини за моите ќерки?! цела Македонија разбра за злото на овој дебил ,кај кого нема свети нешта!Ниту тој ,а ниту неговите пајташи рекетарски не осознале дека , основно правило и кај мафијата ,а и кај тајната полиција (Фрики),е оној факт ,дека деца и останата фамилија не се чепкаат, но толку им пресече на глупавите рекетари.

Од кога ја лиферува најголемата и најзлобна лага ,Саше Иваноски си доби веднаш Кривична пријава до ОЈО Охрид . Обвинител во предметот беше ЈО во ОЈО Охрид Довлев.Најанпред чекавме вештачење на одземените телефони и компјутерски единици на дебилот Иваноски.Потоа чекавме Јавниот Обвинител Довлев да ја заврши својата приватна прошетка низ САД,за по неговиот повраток во Македонија ,да чекаме повторно МВР да изврши вештачење , иамле приоритетни случаи , овој можел да почека?!! Од као Довлев увиде ,дека немам намера да се повлечам , добро ги избрифирал Кики и Фрики (ликовите кој ги пишува Георски, а добро си ги знам кој се), па 1 недела пред претседателските избори , решиле да го спасуваат Клики или Саше Иваноски, па така Довлев ќе ја отфрли Кривичната пријава ,наведувајќи во образложението , дека пријавениот Саше Иваноски , го признал делото , но тоа го сторил во афектна состојба?!Тоа ти било олеснителна околност??!Уби Човек , оди кажи дека е во афект и ќе те ослободат ???!!

Веднаш е поднесена жалба до Вишото јавно Обвинителство Битола , која замислите одлучило веднаш , во рок од 5 дена , дека одлуката на ОЈО Охрид била исправна ,а во образложението , она исто како на Довлев?! Но , и јас си имам добри информатори , кој веднаш ме известија од истите обвинителства ,дека и во ОЈО Охрид ,а и во ВЈО Битола , дебело ургирале Кики и Фрики, дури се заанувале ,дека доколку не го ослободат нивниот рекетарски пајташ ,ќе ги разрешеле обвинителите, а на телевизијата на Боки за нив ќе изваделе скандали од наводни прислушувани разговори ,кој тие ги поседувале?!

Но се има почеток и крај , Иваноски си доби приватна Кривична пријава , а ќе терам до крај…

ДАЛИ ПОКЛОНАТОТО ВОЗИЛО Е ОНАА BMW,КОЕ НА САШЕ ИВАНОСКИ МУ ГО ЗАПЛЕНА ОХРИДСАКТА ПОЛИЦИЈА,НО И ДАЛИ ТАНАСКОСКИ ЃОКО ГО СПАСИ ИВАНОСКИ?!

Иваноски во Охрид кај месноста Билјанини Извори ,застанат е од страна на сообраќајната полицицја , управувајќи возило марка BMW со Англиски регистраски ознаки.Од страна на сообраќајната полиција , утврдено е дека лицето Саше Иваноски управува моторно возило без положен возачки испит, не поседува возачка дозвола.Возилото кое го управувал со регистраски ознаки од Кралство Англија ,не е регистрирано, истиот нема право да управува возило со страснки ознаки и возилото е запленето од страна на СВР Охрид.СВР Охрид ја известува Царинската Управа на тогаш РМ, која била должна да поведе прекршочна пријава против Саше Иваноски ,за сторен Царински Прекршок!

Но според фактите , ниту СВР му поднела пријава за управување на возило без возачки исправи, а ниту Цариската Управа на РМ , повела постапка за царински прекршок,а возилото надвор од сите законски процедури е вратено, никој не знае ,како?За ова ќе треба да даде одговор првиот началник на СВР Охрид ,миленик на Кики и Фрики, Сашо Смилески.Еден ден и тоа ќе се случи!!!

ЗА ДА СЕ БИДЕ ДЕЛ ОД ФЕНСИ РЕКЕТРАСКАТА ДРУЖИНА , ПОТРЕБНА Е И ПУДЛИЦА?!

Фрики си има Вучијак , Кики многу кученца , додека кај Бокица се накотени дузина пудлици, така да на дебилот кратовски му купиле и пудлица, го натерале да ја шета низ Бујнаковац, пред домот на Стаменкоски Маријан.Маријан има му.а, за разлика од ова дебилче кратовско,као помина дебилот ,добро си знае.Сега ,не му останува ништо друго ,него да лае наместо пудлицата на неговиот рекетарско личажки портал…

Дечки се има крај , и ова арекетрска сага ќе го доживее горчливиот крај…Идризово на подолг период нема да им гине.Првиот што ќе пропее арии за рекетот , добро знам кој ќе биде…

Аста ла виста дечки…доваѓа крајот

Сашо ДЕнесовски-Лично

 

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.