Ноле славеше победа со „Македонско девојче“ ВИДЕО

М-НАВ во одбрана на Рашковски: „Бомбата“ е сечена, лепена…
July 6, 2019
58. БАЛКАНСКИ ФЕСТИВАЛ НА НАРОДНИ ПЕСНИ И ИГРИ
July 6, 2019

Ноле славеше победа со „Македонско девојче“ ВИДЕО

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Новак Ѓоковиќ им приреди незаборавна вечер на своите навивачи по победата во 3. коло од Вимблдон против Хуркач.

Заедно со физиотерапевтот Миљан Амановиќ се вклучи во живо на Инстаграм од станот во кој е сместен во Лондон и покаќа дека знае да игра стомачен танц, да пее  на арапски, а во еден момент ја запеа и „Македонско девојче“ за сите свои пријатели во Македонија.

„Ех, да сум сега крај Охридско езеро“, извика тој и раскажувајќи за убавините на македонскиот град побара да му се изспрати фотографија од Охрид.

видео: Спорт 1

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.