Тамара ги откажа концертите: Семејството ми е во агонија!

Нова екипа во Комисијата за помилување на претседателот
July 5, 2019
Заев – Брнабиќ: До крајот на јули One Stop Shop, граѓаните двојно помалку да чекаат
July 5, 2019

Тамара ги откажа концертите: Семејството ми е во агонија!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Пејачката Тамара Тодевска на својот профил на Фејсбук денеска информира дека ги откажува концертите во Прилеп и Охрид, поради притисокот од јавноста откако во средата вечерта погрешно ја испеа македонската химна на прославата во амбасадата на САД во Скопје.

„Почитувани, очигледната ненамерна грешка при пеењето на химната прерасна во вистински пекол за мене и моето семејство. Со оглед на тоа што не сакам да придонесувам за зголемување на нашата агонија како семејство и во интерес на смирување на целата ситуација која излезе вон контрола, решив да ги откажам концертите во Прилеп и Охрид. Се надевам дека оваа моја грешка, повторувам грешка, ќе успеете да ја надминете и дека ќе најдете начин да разберете дека е повеќе од ненамерна. Би сакала да се заблагодарам на сите што беа покрај мене во овие тешки мигови. Ниту сум била ниту ќе бидам дел од нечии политички игри, моето семејство е мој број еден приоритет и нивниот мир е на прво место при секој избор“, напиша Тамара на Фејсбук.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.