Нова екипа во Комисијата за помилување на претседателот

Меркел гледа со оптимизам кон есента за датум за Македонија
July 5, 2019
Тамара ги откажа концертите: Семејството ми е во агонија!
July 5, 2019

Нова екипа во Комисијата за помилување на претседателот

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Во Кабинетот на претседателот денеска се одржа конститутивна седница на Комисијата за помилување, работно тело на кое присуствуваше претседателот Стево Пендаровски.

Како што соопшти Кабинетот на претседателот, претседател на Комисијата е поранешниот судија во Врховниот суд Сабит Кранли, а членови се јавниот обвинител Љубомир Јовески, државниот правобранител Фехми Стафа, претседателот на Адвокатската комора Љубомир Михајловски, универзитетскиот професор Темелко Ристевски, поранешниот судија во Врховниот суд Сафет Алиу, судијата во пензија Божин Аврамовски, лекарите Ерол Рушид и Зора Митиќ, Уранија Пировска од Хелсиншкиот комитет за човекови права и Билјана Петковска од Македонскиот институт за медиуми.

Претседателот Пендаровски, посакувајќи успешна работа на комисијата, рече дека при изборот на членовите на комисијата се водел од нивните исклучителни биографии и нивното богато професионално искуство, соопшти Кабинетот на преседателот.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.