Константине Георгиески, прибери се и ти и твоите рекетарски кучиња, не можеш да ме заплашиш со нарачани тепачки!

Груевски: Немој кога ќе се вратам да го видам автопатот упропастен!
July 5, 2019
Меркел: На Западен Балкан му треба олеснет процес на доближување до ЕУ
July 5, 2019

Константине Георгиески, прибери се и ти и твоите рекетарски кучиња, не можеш да ме заплашиш со нарачани тепачки!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Деновиве, Константин Георгиески градоначалник на Охрид, лица дививработени во неговиот кабинет – Организациски будалетинки и советници, а и неговиот заменик градоначалник, се убидуваат, да извршат заплашување на редакцијата ОхридСкај и на мене лично, како главен уредник и Новинар.

Константине Георгиески, не од Баку Азербејџан да командуваш со вашите рекатарски дружини, мене лично Сашо Денесовски, ниту ќе ме заплашите, а уште помалку ќе успеете нешто да ми направат твоите теледиригирани кучиња од твојот кабинет.

Георгиески, јас во животот сум издржал многу нешта, сакам мажи што можат сами да дојдат, а не да се закануваат преку други лица! Доколку сте толку на памет, дека може да земете крв од мене, тогаш ти не си за да водиш општина, а уште помалку оние глувци кој си прибрал околу себе, оние џанкери, од кога ќе се нашмркаат или напушат, им се зголемува агресивниот нагон?! Е, од такви, ама баш воопшто не се плашам, не ни пријавувам ниту во Полиција кај твојот миленик од началнник Сашо Смилевски, ќе ве чекам да нападнете, а на мене ми останува, онаа уставно право на самоодбрана, она што и со Устав ми е пропишано, а доколку применам несразмерна сила, ете ќе одговарам.

А, цената, цената ќе ви биде превисока, која ќе ја платите.

П.С. Друг пат ти и оној твој квази организациски мешетар З.Н. не измислувајте и не лажете луѓе, кој воопшто никогаш не биле предмет на разговор и албанците знаат да мислат и да размислуваат, не можеш да ги насанкаш, дојди ти лично.

Сашо Денесовски

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.