Груевски: Немој кога ќе се вратам да го видам автопатот упропастен!

Дескоска за нов специјален обвинител: Не сме оптоварени дали ќе биде Катица Фатиме, Ленче или некој трет
July 5, 2019
Константине Георгиески, прибери се и ти и твоите рекетарски кучиња, не можеш да ме заплашиш со нарачани тепачки!
July 5, 2019

Груевски: Немој кога ќе се вратам да го видам автопатот упропастен!

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Поранешниот премиер, а сега бегалец, Никола Груевски, повторно се јави на Фејсбук овој пат со објава за автопатот Миладиновци-Штип.

„Да прашам, за тие што веќе го пробале, како е новиот автопат Скопје-Штип?“, вели Груевски, по што тој во негов стил, на долго пишува што и кој направил како и за судските процеси кои се водат поради автопатите.

На крај, Груевски завршува во шегобит стил.

„Но, како и да е, нека е аирлија автопатот Скопје-Штип за сите кои ќе го возат. Овие лоповите од власта, нека се потрудат барем да го одржуваат како што треба. Немој кога ќе се вратам да го видам упропастен! Поздрав од Будимпешта“, пишува Груевски.

Nikola Gruevski

пред 2 часа

ЈОГА МАЈСТОРИТЕ И ИЗГРАДЕНИОТ АВТОПАТ

Да прашам, за тие што веќе го пробале🏎…како е новиот автопат Скопје-Штип🚀?

Веќе неколку недели се вози низ него, па да прашам за оние кои го возеле или пак ги возеле: задоволни? 👍

Види повеќе

Фотографија на Nikola Gruevski.
Фотографија на Nikola Gruevski.
Фотографија на Nikola Gruevski.
2,6 илј.
240
140
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.