Тамара со концерт во Охрид

Рашковски не дава оставка, се извинува до небо (ВИДЕО)
July 2, 2019
Миле Јанакиески штрајкува со глад
July 2, 2019

Тамара со концерт во Охрид

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Тамара Тодевска ќе го одржи својот прв целовечерен концерт после Евровизија 2019, во организација на Авалон Продукција, на 27 јули во Охрид, се вели во нивното соопштение.

– Како локација го избравме охридскиот Антички театар затоа што е единствен уникатен простор во којшто сите концерти кои сме ги правеле таму, биле навистина незаборавно искуство како за публиката, така и за изведувачите. Тамара ќе настапи со песните кои ја одбележаа нејзината кариера, од почеток па сѐ до извонредните настапи со „Proud“ околу финалето и во финалето на овогодишната Евровизија – се наведува во соопштението.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.