СКАНДАЛ:НА ТИМОНИЕ СРЕДБАТА СО НВО ВО ОХРИД МУ ЈА ОРГАНИЗИРАЛ КОПИРАНТ ОД ОПШТИНСКАТА АРХИВА?

„МојДДВ“ за граѓаните плус, за дуќанџиите и таксистите „ноќна мора“
July 2, 2019
Пријавете се за социјална пензија, ќе ја земат над 6.000 граѓани
July 3, 2019

СКАНДАЛ:НА ТИМОНИЕ СРЕДБАТА СО НВО ВО ОХРИД МУ ЈА ОРГАНИЗИРАЛ КОПИРАНТ ОД ОПШТИНСКАТА АРХИВА?

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Вистински скандал ја тресе општина Охрид ,а по повод посетата на Амбасадорот на Франција во РСМ , Н,Е, господин Тимоние. Како што дознава редакцијата ОхридСкај, од страна на кабинетот на градоначалникот Константин Георгиески ,а со цел да му ги змачкаат очите на Тимоние, севкупната организација на трибината на Н.Е.господин Тимоние со невладините организации во Општина Охрид , ја довериле на вработен во Архива во општина Охрид како копирант?! Вработениот копирант добил напаствија кого да повика ,како би ископирале невладин сектор, и на тој начин успеале да му подметнат на Тимоние , дури и вработени лица од Општина Охрид како преставници од невладин сектор?! реланите невладини организации не беа повикани, се плашеле дечките од Општина Охрид, истите да не ги искажат горчливите проблеми на невладиниот сектор , кој прозилегуваат како производ од натрупаната нефункционална општинска власт.

Овој стил на ставање на проблемите под тепих во општина Охрид , посебно се применува последниве месеци,едноставно успеаа да му подметнат на Тимоние копии од невладини, исто како што успеваат да ја лажат владата во Скопје, но и граѓаните на Охрид.

Нејасно е како Тимоние ,кој е дипломат од кариера, дозволил да го насанка еден копирант во архива на Општина Охрид ?!

Сашо Денесовски

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.