ОТСТРАНУВАЊЕ НА ХАВАРИСАНИ МОТОРНИ ВОЗИЛА ОД ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ

Миле Јанакиески штрајкува со глад
July 2, 2019
„МојДДВ“ за граѓаните плус, за дуќанџиите и таксистите „ноќна мора“
July 2, 2019

ОТСТРАНУВАЊЕ НА ХАВАРИСАНИ МОТОРНИ ВОЗИЛА ОД ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Општина Охрид упатува апел до сопствениците на стари и хаварисани моторни возила, кои се поставени на сообраќајниците, паркинзите, тротоарите и другите јавни површини, истите да ги отстранат во најкус можен рок.

Во спротивно надлежните општински служби, во соработка со СВР Охрид и ЈП „Охридски Комуналец” ќе преземат мерки и акции за нивно подигнување и отстранување, на трошок на сопствениците.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.