Миле Јанакиески штрајкува со глад

Тамара со концерт во Охрид
July 2, 2019
ОТСТРАНУВАЊЕ НА ХАВАРИСАНИ МОТОРНИ ВОЗИЛА ОД ЈАВНИТЕ ПОВРШИНИ
July 2, 2019

Миле Јанакиески штрајкува со глад

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески од саботата почнал штрајк со глад, за што е известен и Кривичниот суд во Скопје, пишува Република. 

Испратена е и претставка до канцеларијата на Народниот правобранител.

Јанакиески минатата недела повторно беше приведен и се најде зад решетки во истражниот затвор „Скопје“ во Шуто Оризари.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.