ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД

Правда го чека законот за СЈО што го најави Мицкоски
July 1, 2019
НОВА АВИО ЛИНИЈА ШТУТГАРД-ОХРИД (ФОТО)
July 1, 2019

ФРАНЦУСКИОТ АМБАСАДОР ТИМОНИЕ ВО ПОСЕТА НА ОПШТИНА ОХРИД

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Председателката на Советот на општина Охрид Живка Ангелоска , денеска имаше протоколарна средба со Кристијан Тимоние, амбасадор на Република Франција во Република Македонија. На средбата се разговараше за досегашната и можноста за продлабочување на идната соработка.

Амбасадорот Тимоние, покрај другото, потенцира дека без разлика каква одлука ќе биде донесена на конференцијата на УНЕСКО во Баку, неговата земја во иднина ќе ги подржува сите напори кои ќе бидат насочени кон заштитата на природното и културното наследство на Охридскиот регион

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.