Жаклина Лазаревска „ Балаго ме ономе ко брго полуди, цео му живот проџе у весељу“!Има ли крај на глупоста???

НОВА АВИО ЛИНИЈА ШТУТГАРД-ОХРИД (ФОТО)
July 1, 2019
Потврден притворот за осуммината за „Шпанските скали“
July 1, 2019

Жаклина Лазаревска „ Балаго ме ономе ко брго полуди, цео му живот проџе у весељу“!Има ли крај на глупоста???

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Нов статус на социјалната мрежа „фејсбук“ на пратенилката Жаклина Лазаревска!Но, како и по нејзиното стандардно клише , со цел да си даде значение дека ,демек таа е врвен политиколог и аналитичар,а со единствена цел да се додвори и го оправда нејзиниот личен пораз и на претседателските ,а и на локланите избори!?

Лазареска, в‘чера слушала и гледала како нејзините колеги од опозицијата ,се чуствувале како победници од изборите за Претседател и градоначалниците во трите општини?!,но не знае да ги наброи ??Лазареска ,ајде каде ти победи во Охрид , те молам кажи,кажи за твојот град каде што живееш, ти дете на комунизмот, кое од дете на директор на школо во комунизмот во село белчишта , дојде денес да делиш памет по математика ,кој ти е базичен предмет ,а патем не ни знаеш што тресиш зелени?

Јас бев директно вклучен во сите изборни процеси и во Референдумот, додека ти се шеташе по дрѓави и ресторани!Што ти е толку тебе битно колку гласови изгубило ВМРО ДПМНЕ од последните избори, а , од друга страна ниту сама не знаеш колку гласови изгуби СДСМ??!

Како бре Жаклина Лазаревска ликуваш со победа во твојот Охрид? Жаклина , почитуваниот Пендаровски во Охрид изгуби во двата круга !,зарем тоа за тебе не е пораз? Зарем не е пораз и твој личен, пендаровски кај тебе во твоја мала ,да гби во двата круга?!

Како тоа ликуваш со победа ,кога беше јасна пораката на граѓаните кои ја упатија кон СДСМ,зарем заборави дека секаде каде што отиде ти ги затвораја вратите од врата на врата?! како тоа поистоветуваш избор за претседател и избор за Градоначалник? Доколку исповетуваш локлани и претседаателски избори , тогаш ти си Tabulla rasa за политика, недоветен политикант со обичен народен речник.

Но, еве да ти ја разбистрам главата и твојата весела математика.

Лазаревска ,СДСМ освои Пирова победа, народот не е овца која можеш да го стрижеш кога ќе посакаш.Победа имавме само во 6-та изборна единица и во другите етнички мешани средини, тоа нешто не ти говори дека не бива работа?! Додека глумиш политички аналитичар,а патем имаш елементарни базични непознавања,зд коалицијата предводена од СДСМ стоеа 30 партии кој од кој на парламентарните избори 25 од нив беа со ВМРО ДПМНЕ , одземиги тие гласови од победата,ќе ја видиш бројката , зошто тие пајтон партии се секогаш со победникот….Имам многу што да ти натрескам , да ти напишам , од таквите како тебе , сместени во убави фотељи од Телечка Кожа , дојдовме на оваа дереџе.

За крај , ниту за Референдумот, ниту за Претседателските избори ,а уште помалку за локалните избори во Охрид ,можеш ти да говориш , како немаш барем милиграм совест??!!!

Да не бевме неколку лица, трите во едно ќе ги изгубевте,но еве јавно ти кажувам , застанав зад сите тие процеси исклучиво поради три лица од владата , во кој верував.Што се однесува до локалните избори во Охрид , добро знам дека ти од трагичната смрт на покојниот ценет мој пријател Јован Стојаноски, отворено застана против Константин Георгиески, а јас и уште неколку лица отворено застанавме зад него.Знам како го изменаџирав и устоличувањето за В.Д.Градоначалник во советот, знам како ја изменаџирав и неговата кандидатура, како што знам дека , никој никогаш не цени од кога ќе дојде на чело на онаа Игра на Тронови ! Биди среќна уште една година , до наредните избори ,тогаш ќе ја согледаш реалноста,а парите се само производ на ѓаволот,се трошаатттттТТТТТ.

Лазаревска , ќе ти го цитирам Његош,занм дека ќе ти биде тешко да разбереш која е поентата,ама пишаниот збор остава траг: „ Балаго ме ономе ко брго полуди, цео му живот проџе у весељу“, Asta la vista Лазаревска

Сашо Денесовски -Лично

— Интегрално го пренесувам фејсбук статусот на весела математика на Жаклина Лазаревска

“Вчера на седниците гледам, слушам колегите од опозоцијата осоколени демек тие се чувствуваат како победници од изборите за претседател на државата и градоначалници во трите општини во кои имаше предвремени градоначалнички избори. Се чудам и не можам да ги сфатам… 1.Изгубија на претседателските избори 2.Изгубија во трите општини бидејќи победија кандидатите предложени од владеечките партии 3. Изгубија 1 200 000 – 377 713 = 822 287 гласа кои си ги ставаа на свое конто од референдумот навака. Замислете тие си веруваат дека имаат за што да се среќни и задоволни, А ИЗГУБИЈА СЕКАДЕ КАДЕ ШТО ТРЕБАШЕ ДА ПОБЕДАТ на изборите годинава ?! ВМРО ЕУФОРИЧНА ГУБИТНИЧКА и се’ е можно…“.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.