Јанакиески меѓу приведените во големата полициска акција

Уште девет земји треба да го ратификуваат протоколот за членство во НАТО
June 28, 2019
Заев за Зафировски: Нема да бидам истражен орган зошто некој има сметка дома или надвор од земјата
June 28, 2019

Јанакиески меѓу приведените во големата полициска акција

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Поранешниот министер за транспорт и врски Миле Јанакиески е меѓу приведените утрово во големата полициска акција на полицијата по наредба на Обвинителството за организиран криминал и корупција, која била спроведена на неколку локации во Скопје, дознаваме неофицијално.

Освен Јанакиески обезбедени за распит во суд се уште десетмина поранешни функционери, административци и лица кои вршат работи од јавен интерес.

Дел од приведените се вработени во Министерството за танспорт, во Катастар и бизнисмен за Шпанските скали.

– По неколку месечна сеопфатна предистражна постапка, денеска по насоки на надлежен јавен обвинител од Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција се преземаат дејствија за обезбедување на осомничени лица на повеќе локации во Скопје. Меѓу осомничените има поранешни високи функционери, административни службеници и лица кои вршат работи од јавен интерес, велат од МВР.

Сите авторски права се задржани. Преземањето на вести исклучиво со договор со издавачот, и задолжително поставување на Hyperlink
Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.