Вонредна вест: Пронајден мртов турист од Кина на Самуилови тврдини во Охрид

(Галерија) Присебноста на Келнер и брзината на „ИМП Охрид “, спасија еден живот во центар на Охрид.
June 26, 2019
Арта Точи од Алијанса, нова пратеничка на местото на Мемеди
June 27, 2019

Вонредна вест: Пронајден мртов турист од Кина на Самуилови тврдини во Охрид

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Денеска во Охрид околу 12 часот, турист од Република Србија во Самуиловите тврдини во Охрид забележал тело на човек, при што била повикана брза помош. Од страна ИМП констатирана била смрт. Се работи за жител од НР Кина, за кој не  е познат индентитетот, ниту причината за смрт.

Како што дознава Редакцијата Охридскај, присутна е полиција, додека никој  не знае како настанала смртта и на кој начин, а уште потрагично е тоа што ЈУ Завод и музеј Охрид има вработени кои се задолжени за наплата на влез и безбедност на посетителите.

Очекуваме повеќе информации од СВР Охрид.

Охридскај

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.