(Галерија) Присебноста на Келнер и брзината на „ИМП Охрид “, спасија еден живот во центар на Охрид.

НДП ги напушти и Владата и Собранието
June 26, 2019
Вонредна вест: Пронајден мртов турист од Кина на Самуилови тврдини во Охрид
June 27, 2019

(Галерија) Присебноста на Келнер и брзината на „ИМП Охрид “, спасија еден живот во центар на Охрид.

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Хуманоста сепакм постои .Денес во строгиот центар на Охрид , туриста од Кралството Данска ,колабира во центар на Охрид. Тоа беше приметено од келнер од „Ланч бар“ „Лихнидос“ од Охрид ,кој веднаш поита да и однесе вода ,шеќер Лимон. Веднаш беше повикана Итната медицинска помош од Охрид , која пристигна за експресни 2 минути . Туристката беше веднаш сместена во возилото на ИМП ,каде и се укажуваше прва медицинска помош. Девојката сега е’ во добра здравствена состојба, но благодарение на присебноста на келнерот , како и навремената интервенција на ОМП Охрид , која беше повикана од еден новинар на Охридскај.

Уште еднаш , лицата во бели мантили, но и во бели кошули, покажаа ,дека во Охрид се издигнува хуманата свесност кај граѓаните.

Конобарот од „Ланч бар“ „Лихнидос“ , од кога ја примети девојката како пајѓа на една од клупите , ја остави порачката и поита да и укаже прва помош на девојката ,и вкавиот потег на вработениот келнер во „Ланч бар“ „Лихнидос“ , е’ за гоелмо поздравување.

Исто така ИМП Охрид од кога го доби повикот , без многу прашања , пристигнаа веднаш и започнаа со своите медицински процедури..Дечки секоја ви чест.поклон до земја.

ХУМАНИОТ келнер од „Ланч бар“ „Лихнидос“.

Екипата на ИМП Охрид

 

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.