Џафери на ратификацијата на Протоколот за НАТО во унгарското Собрание

Шилегов: Успехот на Бесир ни ги наполни срцата, чекаме олимписко злато
June 25, 2019
Пендаровски за „Шпигел“: Нашиот план Б е почеток на преговорите до крајот на годината
June 25, 2019

Џафери на ратификацијата на Протоколот за НАТО во унгарското Собрание

Want create site? Find Free WordPress Themes and plugins.

Претседателот на Собранието Талат Џафери, на покана на претседателот на Националното собрание на Унгарија, Ласло Ковер, денеска присуствуваше на чинот на ратификација на Протоколот за пристапување на Република Северна Македонија во НАТО од страна на Националното собрание на Унгарија.

На гласањето се изјаснија 153 пратеника кои едногласно изгласаат „ЗА“ и ја поддржаа Ратификацијата.

Did you find apk for android? You can find new Free Android Games and apps.